Skip to main content

Fire tirsdagskvelder med plass til egne idéer

Etablererkurs på Røros

Gjennom fire tirsdagskvelder i mai satte flere etablerere av tid til noe mange aldri helt kommer til; å jobbe konkret med sin egen idé. 

For de fleste starter en bedrift som en idé man bærer på, men sjelden får satt ordentlig ord på. Etablererkurset ga deltakerne nettopp den anledningen: et fast holdepunkt i kalenderen, faglig påfyll og ikke minst andre i samme situasjon å bryne tankene mot. Gjennom kveldene beveget de seg fra løse planer mot noe mer håndfast – fra «jeg har en idé» til «slik kan jeg ta neste steg». 

Siste kvelden fikk deltakerne presentere idéen sin for et ekspertpanel bestående av Anne Kristin Vie næringskoordinator i Røros Kommune, Endre Sandbakken, daglig leder ved Domus kjøpesenter og Gry Krogstad som er rådgiver bedriftsmarked i RørosBanken. Panelet ga konkrete råd og innspill om hvordan hver enkelt kunne ta idéen videre, en god generalprøve på det å stå for noe man tror på.  

Men kanskje var ikke idéen eller verktøyene det viktigste de tok med seg. Underveis ble gjengen godt sammensveiset, og før de gikk hjem siste kvelden hadde de avtalt mulige samarbeid og en egen arena for å heie hverandre fram. Fra å sitte litt alene med tankene sine, gikk de ut med et nettverk, en heiagjeng og sparringspartnere for veien videre. Og det er tross alt ganske verdifullt. 

Går du selv med planer om å teste ut en idé? Til høsten kommer det en ny runde, denne gangen med Tynset som lokasjon. Og uansett hvor du er i prosessen, står vi i næringshagen klar til å hjelpe deg et steg videre. 

Meld deg på nyhetsbrevet

Følg med på hva som skjer i Rørosregionen Næringshage. Få med deg aktuelt stoff og hold deg oppdatert på kurs, seminarer og frokostmøter.

Meld deg på

Privacy Preference Center

Secret Link